Blog Action Day 08(2008 Blog Hareket Günü) Bloguna Yoksullukla İlgili İçerik Ekle!

30 Eylül 2008 Salı


Blog Action Day
, her yıl düzenlenen ücretsiz blog yazarlarını senede bir gün aynı konuda yazmasını kendine ilke edinmiş, o konu hakkında farklı açılardan yaklaşımlar sonucu beyin fırtınası oluşturmayı amaçlayan organizasyon ve bu yıl 15 Ekim'de tüm blog yazarlarına yoksulluk konulu yazı, video ve podcast eklemelerini istiyorlar. Siz de blog yazıyorsanız buradan içeriğinizi ekledikten sonra buradan harekete dahil olabilirsiniz. Şuan 4,887 site bu harekete katılmış ve bu sitelerdeki yoksulluk temalı yazılar 9,664,319 kez RSS okuyucular kullanılarak okunmuş. Bu haraekete katılan sitleleri buradan görebilirsiniz!

Umarım yoksullluğa çare olabilecek parlak fikirler(zaten var da) günyüzüne çıkar, birileri o fikirlere kulak verir!Sitenin

Türkçe sayfasında da Blog Hareketi Günü kendilerini şu sözlerle tanımlamış:

Blog Hareket Günü-yoksullukBlog Hareket Günü, dünya blog yazarlarını, podcast ve videocast yayını yapanları aynı gün aynı konuda yazmaları için bir araya getirmeyi amaçlayan, kar amacı gütmeyen, her yıl yapılan bir organizasyondur. Blog Hareket Günü'nün amacı, binlerce farklı insanın farklı görüş ve fikirlerini tek bir konuda odaklamalarını sağlayarak dünya çapında bir tartışma başlatmaktır.

0 yorum: