Google Arama Sonuçlarında Siteleri Açklama Uzunluklarına Göre Filtreleyecek!

28 Eylül 2008 Pazar


Google arama sonuçlarında yeni bir filtrelemeye gidiyor, arama sonuçlarında karşımıza çıkan siteler hakkındaki tanım yazılarını S-M-L şeklinde gruplandıran Google sonuçları buna göre filtreleme seçeneği sunmayı deniyor!

S - açıklamasız siteler
M - 161 karaktere kadar açıklama bulunan sitler
L - 638 karaktere kadar açıklama bulunan sitler

Google, onların arama sonuçlarında kısa açıklamaların, ne kadar ayrıntılı olacak olduğunu belirtmesi için kullanıcılara izin verecek olan bir özelliği test ediyor olan kova olmak görünür. Süren bir tartışmada burada, bir kullanıcı, o yorum yapar, üç müsait seçeneğin, (Hangisi, tamamen bir özeti ihmal eder) küçük olduğudur, (Güncel hazır gelen uzunluk) ortam, ve uzun (Hangisi dört zamanın etrafında, normalden daha uzundur). Değişiklikler, adil estetikten daha çok etkiler — uzun koyma anlaşılan, dayanır, hem standart meta özetinden metne ek olarak, sayfadan kendini çekti, kullanıcı yabani otunun dışarı, güzel tanımlamalarla yerleştirdiğine hangisi yardım edebilirdi, ama az asıl içerik.

Çünkü arama, onun işinin bu kadar gerekli parçasıdır, Google, dikkatli olmak zorunda, her ne zaman o, yeni arama-ilgili bir özelliği yerine getirmenin hakkında düşünürse. Şirket muntazaman, görmesi için onun kullanıcılarının küçük bir yüzdesinin karşısında habersiz yeni özellikleri dışarı test eder, eğer onlar, daha geniş bir ölçekte yerine getirmeye değerse (Bu, kova test etmesi çağırılır). Biz daha önce bu yaz, henüz genel halka uzanmak zorunda olan Digg-gibi oy veren bir özelliğin bir ön gösterimini gördük.

Eğer sen, yeni özelliğe sahip olmak için yeteri kadar şanslıysan, onun, ne kadar iyi çalışmak olmak göründüğü (Özellik, benim için sağlanmaz, bundan dolayı ben, dışarı onu test edemem)i yorumlarda bilmemiz için bize izin verdi.

techrunch

0 yorum: