Google'ın Android G1 Telefonunun İçyüzü

25 Eylül 2008 Perşembe


Google'nin ilk Android telefonu, herhangi bir güzellik müsabakasını kazanmayabilir, ama smartphonenin yazılımı ve ileri ağ karıştırması, smartphonesin bugünün güncel ekinine verecek, iPhone dahil, onların parası için bir koşu.

Örtüsü kaldırılmış ilk Google Android'in, Salı bir olayda buraya telefon ettiği T-hareketli ABD ve Google. Telefon, HTC rüyasının olduğu önceden kod-adlandırılan şimdi, T-hareketli G1 çağırılır. Ve o, 22 Ekim'de başlıyor olan T-mobilinin şebekesinde ABD'de satışa ilerler, bir iki yıl hizmet kontratıyla $ 179 olduğu için.

T-hareketli ABD'in ana şirketi Deutsche Telekomu hem de, onun T-hareketli hizmeti boyunca Birleşik Krallık'ta Kasım'da başlıyor olan aleti satıyor olacak. Ve telefon, 2009'un ilk çeyreğinde T-hareketli başlama yoluyla Avrupa'nın kalanı boyunca müsait olacak.

Bir donanım perspektifinden, G1, bir oyun değiştiricisi değildir. Bir dokunuş-ekran dışından dışarı kayan dolu bir QWERTY klavyesine sahip olan alet, pazarda diğer aletlere benzer bakar, T-hareketli yardımcı veya Verizon'un LG seyyahı gibi.

Ama kapüşonun altında, Google Android yazılımı çokça, kullanıcılar için hareketli ağ tecrübesini geliştirir, onu iPhonenin ve bir elin olduğu elmaya zorlayan bir yarışmacıya yapmak, Microsoft pencere mobil işletim sisteminini koşarken hareketin böğürtleni veya telefonlarında araştırma gibi diğer smartphonesle kıyaslanan olduğu zaman galibin aşağısı.

O, dedi, G1'in hala, smartphone pazarında önemli bir darbeyi yapmayı yenmesi için birkaç engeli var. Çünkü o, ortak e-postadan eksik olur, o muhtemel, Gartner'e göre, 2008'in ikinci çeyreğinde smartphonesin yüzde 55i'nin üzerinde satan her iki çerçeveden önemli pazar payını almayacak, veya, ikinci çeyrekte ABD'de smartphonesin yüzde 20i'nin hakkında satan pencere mobili.

Şimdilik, G1, tüketici pazarı, bir gerçekte T-hareketli ABD için Cole Brodman, baş teknoloji ve yenilik memuru hedeflenir, açıkça başlatma olayı esnasında onayladı.

Hala, T-hareketli yöneticiler ve Google'nin en üst hareketli yöneticileri, Andy Rubini ve zengin madencisi, ona dedi çünkü işletim sistemi, açıktır, üçüncü-parti geliştiricileri kolayca, ortak e-postaya çengel atması için bir uygulamayı yaratabilirdi. Ve sonunda, G1 kullanıcıları, onların aletlerinde Android pazarından uygulamayı indirebilirdi.

Şaşırtıcı şekilde değil, Scott Rockfeld, Microsoft'ta pencereler mobili için ürün idarecisini gruplar, yeni alette anahtar bir zaaf olarak ortak uygulamalar eksikliğini görür.

"Bizim stratejimiz, senin yaşamın için bir telefonu sağlamaktır", o, dedi. "Ve o, Google'nin, bu telefonla ne teslim ediyor olduğu değildir. Onlar, kullanıcıların, iş boşluğunda beklemeye geldiği iş uygulamalarının birçoğunu desteklemez. Tamamen görmezlikten gelmiş olan onların olduğu tam bir alandır."

Ama onun, ağ sörf yapmasına geldiği zaman, Google, bir kullanıcının, bugün en diğer smartphoneste neye teklif edildiği üst geçirdiğini yarattı. Ve T-mobil için bu, şirketin, bakıyor olan tüketicilere çekmesi için bir smartphoneyi arıyor olduğu gibi kritikti, sağlam hareketli bir ağ tecrübesi olduğu için.

"Bir smartphonenin, daima e-postayı kontrol etmeyi istediğine sahip olmakla ilgilenen herkes değil", Leslie Grandy dedi, T-hareketli ABD için ürün gelişmesinin yardımcı başkanı. "G1, bir telefona ağ tecrübesini getirmenin hakkındadır, ve izin veren insanlar, onların, daha önce yapamadığı onların telefonuyla şeyleri yapar".

Gerçekten, G1, diğer smartphoneste denk olmak için sert olan bir tecrübeyi teklif eder. Google uygulamaları, Gmail gibi, ve Google araması, telefonun dizinine sıkıca bütünleşmiş oldu, e-postalar veya ileri ağı çabukça yollamak için onu kolay ve sezgiyle elde edilen yapmak, temaslara bağlar. G1 hem de, onların telefonlarında Google harita cadde görüşünü alması için kullanıcılara izin veren GPS yeteneğini gömdü. İç bir pusula hatta, onların, farklı talimatlarda telefona hareket ederek nereyi gidiyor olduğu yönetmek ve görmesi için kullanıcılara izin verir.

Ama onun, satışlar bakımından pazarda bir darbeyi gerçekte yapmaya geldiği zaman, T-mobil ve Google, onlar için onların işini kesilmiş yapacak. Ortak e-posta desteği olmadan, olasısız telefonun, uzakta ABD'de pazar liderlerinden önemli bir pazar payını alacak olduğu, çevreleyecek olduğudur, ve pencere mobili — yakın terimde en azından.İphone Pazardaki Yerini Korur


G1 hem de, 2008'in ikinci çeyreği esnasında, bütün smartphonesin yüzde 9u'nun civarı için sayan elmanın iPhonesine yakalamaya oyun oynamak zorunda, yolladı, Gartner'e göre. İPhone, satışlar bakımından pazara egemen olmayabilirken, momentumu kazanıyor. Birçok analist, elmanın, vuracak olduğunu tahmin eder, eğer, aşmasa, onun ticaret filosu amacı, 2008'in sonu ile 10 milyon iPhonestir.

Bu diğer telefonlarla yarışmakta G1 için en büyük engellerin biri, T-mobilinin toplam şebeke ayak izinin, diğer büyük taşıyıcıların ayak izlerinden oldukça daha küçük olduğu gerçektir. Bu sebep için, biraz iPhone kullanıcıları, kime ödediği ve Nextel veya Verizon radyo yayını hızla koşmaya ödüyor olan T'in şebekesi, veya bazı pencere mobil kullanıcıları, T-mobilden yeterli yayını almayabilir.

Hala, T-mobil, en büyük metropoliten alanlarda müsaittir. Ve şirket güncel olarak, onun 3G şebekesini genişletiyor, ve G1'in, başlattığı zaman 3G'le 22 pazara sahip olacak, ve 27, yukarıya pazarlayacak, ve yılın sonu ile 3G'le koşmak, Brodman, Salı'nın baskı olayı esnasında dedi. O zamanda neredeyse T-mobilinin abonelerinin yüzde 80i, yapacak, onun 3G şebekesine erişime sahip ol.

Eğer yayın, tüketiciler için bir çıkış değilse, sonra G1, iPhoneye zorlayan bir yarışmacı için yapabilirdi, özellikle T-mobilinin saldırgan fiyatlandıran yapısıyla. Satacak olan G1, bir iki yıl kontratıyla $ 179 olduğu için, iki hizmetin seçeneğinin, planladığı teklif aboneleri. Her plan, bir ses planına hem de ödemesi için kullanıcıları gerektirir. Bir ayda $ 35'in hakkında mal olan en temel ses planıyla, kullanıcılar, bir ayda bir ayda $ 60'ın civarı toplam bir fiyat etiketi için $ 25 ekstra için sınırlı olmayan ağ sörf yapması ve 400 metin mesajını alabilir. $ 35 ekstra için, aboneler, sınırlı olmayan ağ ve sınırlı olmayan textingi alabilir, ay başına $ 70'e toplam fiyatı getirmek.

Bu, olduğu düşünülürse bir miktardır, ve T'in iPhone planı, ses hizmeti, sınırlı olmayan ağ kullanımı için $ 70'te başlangıçları, ve hiçbir mesajlaşma değil. Eğer aboneler, textingi isterse, onlar, fazla mal olan veya bir ayda $ 20 daha çok için sınırlı olmayan bir texting planını alan birkaç plandan seçebilir. Toplamda, kendisinde bir ayda T-mobilde G1 kullanıcı $i'ne 70 mal olan benzer bir hizmet planı muhtemel koşu ve $ 90'ın hakkında T iPhone kullanıcıları, bir ayda yapacak.

Şimdilik, biz sadece, G1'in, nasıl yaptığını beklemek ve görmek zorunda olacağız. Ama tek Google Android'in, pazarda telefon ettiği gibi, o, basitçe meraktan dışarı satışlarda çabuk bir upticği görebilir.

cnet news

0 yorum: