Google Yahoo İle Yaptığı Reklam Evliliğini Savunan Site Açtı!

27 Eylül 2008 Cumartesi

Google'ın Yahoo arama sayfaları reklamlarını yayınlayacak olmasıyla ilgili arama reklamcılığında tekel oluşturacağı iddiasında olan Microsoft ve diğerlerine cevap vermeyi amaçlayan site açtı! Sitenin ismi "Yahoo-Google Facts" yani Yahoo-Google gerçekleri!

Yahoo ve Google, savaşı pazarlıyor olan aramada bizim kalp akıllarımızı kazanması için onların gayretinde herhangi bir şeyi kontrol etmiyor. Veya daha doğrusu, onların, onların arama sonuçlarında Google Adsense reklamlarını kapsamayı hazırladığı gibi o savaşta Yahoo'nun teslimiyeti.

Onların, New York'ta bir advertoriala eşit olmuş olan, daha önce bu hafta ne ayarladığı vardı. Google, birini yazdı değil, ama iki blog, meselede ilan eder, ve onların hikaye kenarıyla tüm bir websiteyi başlattı. Ve bugün Yahoo başkanı, süsleyicinin, uzun bir blog direğiyle tartıldığını dava eder, hep aynı düşüncelerle.

Microsoft, miktarı öldürmeyi ummak, sakince oturmakta değildir. Onlar, onların kendilerininki websitese sahip olur, ve miktara karşı çıkmak için aylar boyunca hükümet lobi yapmaktadır.

Miktar, izin verir, ama onların kendilerininki yerine onların yerinde Google reklamlarını yerleştirmesi için Yahoo'yu mecbur etmez. Google ve Yahoo, Yahoo'nun, uzun terim rekabetçiliğini garanti etmek için onların kendi sağlam reklam eden kürsüsünü tutmaya yapıldığını vurgular.

Ama test sonuçları, Yahoo'nun, Google reklamlarıyla para akışını ne kadar dramatik olarak artırabildiği sadece gösterdi. Daha Google reklamları, gösterilir, daha para Yahoo, yapar. Ve gerçekten önem taşıyan herkesin, senin sonraki mali çeyreğinde mali sonuçlar olduğu bir dünyada, daha çok kullanması için teşvik daha az Google reklamından ziyade, bir ayartmadan fazla büyük olacak.

Yahoo, basitçe Google reklamlarında cildi onların kendilerininkine karşı bularak melodiyi onların mali sonuçlarına cezalandırabilecek. Onların, onların, onların geleceğini ipotek ettiğini yaptığı her zaman çünkü onlar, Google'nin MS sisteme daha çok şebeke gücünü verir (Reklamcılar, cildi ister, ve onun için bir primi ödeyecek). Diğer sözcüklerde, Yahoo, sabitin, tartan kısa fayda kararlarının, para akışını uzun terim rekabetçiliğine karşı adlandırdığına mal olduğunu yapıyor olacak. İnsan doğası ve basit mali pazar psikolojisi, açık bir şekilde bozduran biz söyler, kazanacak, ve Yahoo'nun MS şebekenin, kaybedecek olduğu.

Yahoo'nun MS şebekenin, onların, rekabetçiliğin üzerinde nakdi seçtiği gibi daha fazla aşındırmaya devam edecek olduğu, bir visciousu yerde yaratmak, bisiklet sürer. Mali çeyreklerin, acımasızca üzerinde yürüdüğü gibi, Yahoo, Google'de onların gelirini yapmak için çok daha güvenecek.

Webde haber nedir?


techcrunch

1 yorum:

blackmamba dedi ki...

Google'ın Yahoo'yla yaptığı bu reklam evliliği bence de tekelleşme, Microsoft haklı, evet şimdilik bu Google'ın yaptığı hizmetlerin kalitesini artırabilir, ancak ileride bunun böyle devam edeceğini kimse iddia edemez